Yaz Düğünü Yapacaklar Dikkat  28 Temmuz 2013

Yaz Düğünü Yapacaklar Dikkat

Düğün sezonun tam ortasındayız. Evlenecek olan çiftlerin yaz düğünü için dikkat etmesi gerekenler neledir?

Yaz gelince düün davetiyeleri de bir bir gelmeye başlar. Düğün mevsimi olan yaz ayıda siz de düğün yapacaksanız ve hayatınızın en önemli gününde siz de “Evet” diyecekseniz o zaman hazır ve dikkatli olun. Fakat yaz düğünü yapacaklar bu sıcak havanın ve mevsimin dezavantajlarını iyi analiz etmeliler.

Yazın sıcağını ve dezavantajlarını en aza indirmek için dikkat etmeniz gereken hususlar var. En önemli gününüzde yaşanması olası dezavantajları avantajlar haline dönüştürebilirsiniz. Aşağıda sizler için yaz düğününde dikkat edilmesi gereken 10 maddeyi sıraladık.

Yaz Düğünü Kuralları

1- Yazın doğanın yeşermesiyle beraber sinekler ve küçük haşereler deortaya çıkmaya başlar. Özellikle kısa bir gelinlik modeli tercih ediyorsanızhaşereler biraz can sıkıcı olabilir. Bu yüzden mutlaka yanınıza sinek kovarürünlerden alın ve hem bacaklarınıza hem de kollarınıza bolca uygulayın.

2- Gelin adayıysanız mutlaka yanınıza bir babet alın. Hem daha rahatdans edebilmek hem de sıcakta rahatça dolaşabilmek için hayat kurtarıcı birönlem olacaktır.

3- Damat adayıysanız, mutlaka yedek bir gömlek bulundurun. Misafirlerleöpüşüp bol bol dans ettikten sonra değiştirme ihtiyacı duyacaksınız.

4- Düğünden 3 gün önce yakın arkadaşlarından birini mekanınhavalandırması ve yemeklerin kontrolü için görevlendirin. Böylece düğüngüneşin tam tepede olduğu saatlerde ve açık havada gerçekleşecekse tenteleryardımıyla gölgelik alanlar oluşturulabilir.

5- Yaşlı davetlilerinizi mutlaka gölge bir masaya oturtun ve masalarınayelpaze koyun. Garsonlardan da bol bol su servisi yapmalarını ricaedebilirsiniz.

6- Yanınızda mutlaka bir acil durum çantası olsun. Gerekli ilaçlardanyedek çoraba, iğne iplikten makyaj malzemesine ihtiyacınız olabilecek herşey bu çantada bulunsun.

7- Düğününüz yemekli olacaksa yaza uygun hafif menüleri tercih edin.Alkollü içecekleri limitli tutup, su ve meşrubat servisine ağırlık verin.

8- Damat adayları o gün mutlaka yüzleri için su bazlı bir ürünkullansınlar. Hem yeni traş olmuş bir cilt, hem sıcak hava, hem de tümdavetlilerle öpüşme ciltlerinde yanmaya sebep olabilir. Bu durumda su bazlıbir ürün ciltlerini oldukça ferahlatacaktır.

9- Gelin adayıysanız ve düğün akşamüzerine uzayacaksa hafif bir şalalın. Böylece terledikten sonra çıkan akşamüstü serinliği üşütmenize sebepolmaz.

10- Kır düğünü yapıyorsanız ve gelinliğinizin altına topuklu birayakkabı tercih ettiyseniz daha rahat dolaşabilmek için topuk koruyucuürünlerden kullanabilirsiniz.

Yaz Düğünü Yapacaklar Dikkat Yaz Düğünü Yapacaklar Dikkat Yaz Düğünü Yapacaklar Dikkat

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.