Yanık saç bakımı nasıl yapılır  21 Ağustos 2013

Yanık saç bakımı nasıl yapılır

Saçların boyadan yanması durumunda saçların uçları yay gibi esnediği için kıvrılmaya ve kuruduğu içinde saçlar tel tel kırılmaya başlar ve bir daha dakolay kolay iflah olmaz. Bu can sıkıcı durumun bir an evvel atlatılması için saç bakımına çok büyük özen gösterilmeli ve bakım maskeleri ile yanan saçlar kurtarılmaya çalışılmalıdır.

Yanan saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlamak için düzenli olarak aşağıdaki bakım maskelerini uygulayın. Bu sayede kısa süre içerisinde yanmış olan saçlarınızın yeniden eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik her bir bakım maskesini hazırlamakta uygulamakta çok pratik.

Yanmış saçlara en iyi çözüm yolu yumurta maskesidir.

1 adet yumurtayı 5 kaşık Hindistan yağı ile karıştırın ve saç köklerinden başlayarak aşağıya doğru saçınıza bu karışım ile masaj yapın. 30 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Eğer yumurta maskesi alerjik bir reaksiyona sebep olmadıysa her gün uygulamaya devam edin.

Aloe vere maskesi de yanmış saçlara iyi gelen bir diğer maske çeşididir.

2 çay kaşığı aloe vera jeli, 2 çay kaşığı bitkisel gliserin ve 4 yemek kaşığı avakado yağını karıştırın saç köklerinden aşağıya doğru masaj yaparak uygulayın. 25 dakika sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın ve bu maskeyi her gün uygulayın.

Yanık saç bakımı nasıl yapılır Yanık saç bakımı nasıl yapılır Yanık saç bakımı nasıl yapılır

Bu yazı yoruma kapalıdır.