Tüp Bebek Uygulama Merkezleri Seçimine Dikkat  10 Haziran 2013

Tüp Bebek Uygulama Merkezleri Seçimine Dikkat

Tüp Bebek Uygulama Merkezleri Seçimine Dikkat

Tüp Bebek uygulaması için merkez seçimine dikkat..!

Eğer çocuğunuz olmuyor ve yapılan değerlendirmeler sonucunda Tüp Bebek uygulaması gerekli görülüyorsa mutlaka bir Tüp Bebek Merkezi ne başvurmanız gerekecektir. Bu durumda şu konuları mutlaka dikkate almanız gerekir.

  1. Tüp Bebek uygulaması yaptıracağınız merkezin mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı bir merkez olması gerekir.

  2. Görüşeceğiniz ve tedavinizi yürütecek doktorların mutlaka Tüp Bebek sertifikası bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları olması gerekir. Bazı Tüp Bebek merkezleri işletme maliyetlerini düşürmek için bu amaçla pratisyen hekim çalıştırmaktadır.

  3. Tüp Bebek uygulamasını yapacak merkezde çalışan embriyolog ve klinisyenlerin bu konuda deneyimli olması, bu alanda başarılı merkezlerde çalışmış olması ve bir çok hasta tedavi etmiş olması başarı oranınızı mutlaka artıracaktır.

  4. Tüp Bebek merkezini seçerken ilk ve tek kriterinizin uygulama ücreti olması ve sadece bunu sorgulamanız aslında son derece yanlıştır. Çünkü bunun başarı oranınızı belirgin ölçüde düşüreceğini unutmayınız. Tüp Bebek tedavisi aslında oldukça pahalı malzemelerin kullanıldığı ve deneyimli Doktor ve embriyologların çalıştığı bir yapılanma gerektirir. Dolayısıyla size çok ucuz fiyat bildiren Tüp Bebek Merkezleri, gerekli ve başarıyı doğrudan etkileyen donanımdan eksik, kaliteli malzeme kullanmayan ve deneyimsiz personel çalıştıran, Tüp Bebek Merkezleri olup bu durumda bu merkezlerde tedavi ile Gebelik oranlarınız belirgin olarak düşük kalacaktır.

  5. Tüp Bebek Merkezi seçerken basında ve televizyonda çıkan mucizevi yöntemleri anlatan merkezlerin aslında reklam aracılığı ile hasta sayılarını artırma çabasında olduğunu unutmayınız. Dolayısıyla gazete ve televizyon haberlerine ve buradan yapılan yayınlara dayanarak Tüp Bebek Merkezi seçmeyiniz.

Doç. Dr. Kubilay VİCDAN

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tüp Bebek Uygulama Merkezleri Seçimine Dikkat Tüp Bebek Uygulama Merkezleri Seçimine Dikkat Tüp Bebek Uygulama Merkezleri Seçimine Dikkat

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.