Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır ?  8 Haziran 2013

Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır ?

Çiftler genelde Hamile kalmak için büyük çaba sarf ederler ve çeşitli yöntemlere başvururlar. Ancak bir Bebek sahibi olmaya karar verdikleri zaman şaşırtıcı gerçekler ile karşılaşırlar.

Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır ?

Bu şudur; aslında bir(1) aylık adet periyodunda Gebe kalabileceğiniz zaman dört (4) gün kısa bir zaman dilimidir. Bu kısa zaman zarfı içerisinde döllenmeye hazır olgun yumurtanın yumurtalığınızdan atılarak tüplerden rahme geçişine kadar olan zaman dilimini kapsar. Eğer bu dört (4) günlük kısa dönem içinde Yumurta döllenmez ise, Adet Kanaması Başlar.

Bu nedenden dolayı Hamilelik şansını arttırmak için tam bu kısa yumurtlama döneminde ilişkiye girmeniz gerekir.

Peki siz bu dönemi nasıl belirleyebilirsiniz?

Bunun için çeşitli ve değişik metotlar vardır. Öncelikli olarak adet günlerinizin tarihini kaydederek kendi adet takviminizi oluşturabilirsiniz. Özellikle düzenli adet gören kadınlarda bu Takvim çok işe yarayacaktır. Normalde kadınların Adet Dönemleri 24 – 36 gün arasında farklılık göstermektedir. Bir sonraki adet döneminin tahmini başlangıcından on dört (14) gün evveline gidildiğinde iki (2) gün öncesini ve iki (2) gün sonrasını alarak bu dört (4) günlük zaman dilimini bulursunuz. Bu dört (4) gün içinde bulunduğunuz adet döneminin ortasına denk gelir.

Doğum Kontrol Yöntemi kullanmayan ve haftada 2 – 3 kez düzenli ilişkiye giren çiftlerin ilk yıl içerisinde Hamilelik Başarı Oranı % 80’dir. % 10 – 15’i ise, 2’inci yılda başarıya ulaşır. Ancak ilk bir (1) yıl içinde Hamile kalamayanların Kısırlık açısından tetkik edilmesi çok doğru olur.

www.Bebek.com

Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır ? Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır ? Ne Kadar Zamanda Hamile Kalınır ?

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.