Kimyasal içermeyen doğal tonikler ile güzellik  12 Temmuz 2013

Kimyasal içermeyen doğal tonikler ile güzellik

Cildinizi temizledikten sonra bakım yapan tonikler cilt gözeneklerini de sıkılaştırmaya yardımcı oluyor.

Cilt temizliğinde kilit noktalardan biri olan tonik hem cildinizin tamamen temizlenmesini sağlar hem de siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller. Cildinizin daha sonra da gergin ve ışıl ışıl kalmasını sağlayan tonikler, aynı zaman da sabun ve jellerin temizleyemediği kirleri de cildinizden temizliyor.

Cildinizin PH dengesini düzenleyen, cilt bakımı için kullandığınız diğer kozmetik ürünler için güzel bir zemin oluşturan tonikleri doğal olarak kullanmaya ne dersiniz? İşte doğal tonikler!

Doğal Tonikler

Gül suyu; Gül çiçeğinin taç yapraklarının damıtılmasıyla elde edilir. Osmanlı döneminde sık sık kullanılan gül suyu günümüzde de bir çok kozmetik ürününün içinde bulunur. Mikrop öldürücü bir etkisi olan gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Cildi temizlemesinin yanı sıra, cilt tahrişlerini azaltıcı, nemi koruyucu ve serinletici etkilere de sahiptir.

Lavanta suyu; Lavanta cildinize canlılık ve tazelik kazandırır. Temizleyici etkisi vardır. Ayrıca normal, karma ve yağlı cilt tipleri için birebirdir.

Kekik suyu; Karma ve yağlı ciltler için uygun olan kekik suyu cildi temizler ve ferahlık hissi uyandırır. Açık gözenekleri sıkılaştırmada etkilidir.

Papatya suyu; Hassas ciltler için tonik olarak kullanılabilecek papatya suyu aynı zamanda cildinizin tahriş olmasını engeller. Ciltte bulunan kılcal damarların görünümünü hafifletir. Banyo sonrasında cildinizde kızarıklık ve kaşıntı oluşuyorsa; papatya suyunu kullanabilirsiniz.

 

Kimyasal içermeyen doğal tonikler ile güzellik Kimyasal içermeyen doğal tonikler ile güzellik Kimyasal içermeyen doğal tonikler ile güzellik

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.