Hamilelikte Kusma İçin Doğal Çözüm Önerileri  23 Eylül 2017

Hamilelikte Kusma İçin Doğal Çözüm Önerileri

Hamilelikte gün içinde, herhangi bir zamanda mide bulantısı ve kusma görülebilir. İyi olan şu ki bu durum daha çok hamileliğin ilk 3 ayında görülür ve daha sonra genellikle kendiliğinden kaybolur. Ancak bu dönemde mide bulantısı ve özellikle kusmanın üstesinden gelme de kolay değildir. Bu yazımızda, hamilelikte kusma için neler yapabileceğinizi öğrenebilir ve doğal çözüm önerileri bulabilirsiniz…

1. Su İçin

Su içmek, vücudun su kaybetmesini engeller ve ayrıca düzenli olarak su içmek sindirimi güçlendirir.

2. Zencefil

Hamilelikte kusma için en iyi bitkisel ilaçlardan biri zencefildir. Zencefil, midenin asitliğini azaltarak sindirim sistemine yardımcı olur. Hem kokusu hem de lezzeti, mide bulantısı ve kusmanın geçmesine yardımcı olur.

3. Nane ve Nane Yağı

Nane yağı, hamilelikte kusmayı engellemek için etkilidir. Bunun için bir su bardağı sıcak suya, bir çay kaşığı kurutulmuş nane ekleyerek nane çayı hazırlayabilirsiniz. Sabahları, içine biraz bal ya da şeker de ekleyebilirsiniz. Kusma isteği geldiğinde bir mendile nane yağı döküp kusmak istediğinizde mendili koklayabilirsiniz.

4. Limon

Yatıştırıcı bir koku ve vücudunuz üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Kusmayı ve mide bulantısını rahatlatmak için taze limon kabuğunu koklayabilirsiniz.

5. B6 Vitamini

Hamilelik döneminde yeterli miktarda B6 vitamini alırsanız bu, bulantı ve kusmayı azaltmaya yardımcı olur. Yatmadan önce her akşam bir çay kaşığı pekmez (B6 vitamini bakımından zengindir) almayı deneyin.

6. Rezene

Rezene tohumlarının aroması, hamilelikte kusma hissini azaltmaya yardımcı olur. Bir bardak sıcak suda demleyerek rezene çayını hazırlayın. Rezene çayını, sabah uyandıktan hemen sonra bal ekleyip içebilirsiniz.

Hamilelikte Kusma İçin Doğal Çözüm Önerileri Hamilelikte Kusma İçin Doğal Çözüm Önerileri Hamilelikte Kusma İçin Doğal Çözüm Önerileri

Bu yazı yoruma kapalıdır.