Emzirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler  19 Ağustos 2017

Emzirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Emzirmek, bir kadının hayatında yaptığı en güzel şeylerden biridir. Peki, emzirmenin bebeğiniz için tam olarak ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu yazımızda, emzirme ile ilgili bilmeniz gerekenleri listeledik…

Anne Sütü Çok Sağlıklıdır

Anne sütünün yararlarının farkında olun. Uzmanlara göre; anne sütü ile beslenen bebekler daha az soğuk algınlığı ve kulak enfeksiyonu riski taşırlar. Ayrıca ishal ve kabızlık riski ve alerji olma riski de daha azdır.

Anneyi De Daha Sağlıklı Kılar

Emzirmek, anne için de önemlidir. Emziren annelerde, uzun vadede göğüs ve yumurtalık kanseri riski daha azdır. Kısa vadede ise emzirme vasıtası ile bebeğinize temas etmeniz, onunla bağ kurmanıza yardımcı olur. Emzirmek, bebeğinizin tamamen mutlu olduğu bir süreçtir ve o anda başka bir şey yapmanıza gerek yoktur. Ayrıca emzirmek, daha fazla kalori yakmanızı sağlar.

Tasarruf Ettirir

Çoğunlukla emziriyor ve bebek mamalarını az miktarda kullanıyorsanız, bebeğinizin dünyaya geldiği ilk yılda ortalama 750 TL ekstra cebinizde kalır.

Besin Kaynağı Olursunuz

Doğumdan önce vitamin almaya devam edin, bol miktarda kalsiyum alın ve emzirirken en az 2 litre su için. Uzmanlara göre yeni bir annenin, sulu ve iyi beslenmiş durumda olması gerekiyor. Ayrıca rahatlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Stres, sütünüzü de etkileyebilir.

Mutluluk Vericidir

Anne sütü hemen kullanılabilirdir ve bebeğe sıcak olarak verilir. Ayrıca bebek malzemelerini çantanıza sıkıştırmaya çalışmanıza gerek kalmaz. Ayrıca bebekle birlikte seyahat etmek de daha kolaydır; birkaç saat uçağa bindiğinizde, bebeğinizin yiyecekleri asla tükenmez.

 

Emzirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler Emzirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler Emzirme İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bu yazı yoruma kapalıdır.