Emzirirken Kilo Vermek İçin Öneriler  11 Eylül 2017

Emzirirken Kilo Vermek İçin Öneriler

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra kendinizi daha hafif hissedeceksiniz, ancak gerçek şu ki hala hamilelikten kilo fazlalığınız var. Emzirmek, bebeğiniz için çok önemli bir aşamadır. Bu süreçte sağlıklı ve besleyici besinler tüketmelisiniz. Bu aşamada yapabileceğiniz en son şey, kötü bir beslenme programı ve zararlı besinler tüketmektir.

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı ve düzenli bir egzersiz programı izlerseniz, aynı anda hem bebeğiniz için yeterli beslenebilir hem de fazladan kilo vermeyi başarabilirsiniz. Bu süreçte, bebeğinizi sağlıklı bir şekilde emzirirken, bir yandan da kilo vermenizi sağlayacak besinler yazımızın devamında…

1. Meyve ve Sebzeler

Emzirme döneminde, beslenme programınıza tüm meyve ve sebzeleri dahil etmeyi unutmayın. Bu, vücudunuzda, ihtiyaç duyduğu ve dolaylı olarak yeni doğan bebeğinize faydalı olacak en gerekli vitamin ve mineralleri sağlayacaktır. Meyve ve sebzeler aynı zamanda, sütünüzün artması için çok önemli olan sıvı bileşeni sağlar.

2. Proteinler

Emzirme döneminde size daha fazla sorumluluk eklendiğinden, beslenme programınızın zengin olması gerekir. Bu, bebeğinizin kaslarının güçlenmesini sağlar ve ayrıca size gerekli enerjiyi verir. Daha az protein tükettiğinizde, çok daha bitkin hissedersiniz ve süt üretiminiz de bundan etkilenir.

3. Tam tahıllar

Çavdar ekmeği, tam buğday ekmeği, kepekli makarna gibi karbonhidratlar, enerji üretmek için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu iyi  karbonhidratları sağlayacaktır.

4. İyi Yağlar

Emzirme döneminde de vücudunuzun yağa ihtiyacı vardır. Fakat bunlar, sağlıksız yağlar olmamalıdır. Bu nedenle tekli ve çokluk doymamış yağların dışında, uygun olmayan yağları tüketmemelisiniz.

Emzirirken Kilo Vermek İçin Öneriler Emzirirken Kilo Vermek İçin Öneriler Emzirirken Kilo Vermek İçin Öneriler

Bu yazı yoruma kapalıdır.