Doğum Sonrası Çatlaklara Engel Olunabilir mi?  20 Haziran 2013

Doğum Sonrası Çatlaklara Engel Olunabilir mi?

Doğum Sonrası Çatlaklara Engel Olunabilir mi? 

Doğum Sonrası Çatlaklar.

Çatlaklara engel olunabilir mi?

Çatlaklara engel olabilmek için göğüs, karın ve bacakları esnemeye alıştırmak oldukça önemli. Çeşitli yağlar ve losyonlar cildin esnemesine oldukça yardımcı olabilir. Ayrıca göğüs, karın ve bacaklara masaj yapılması kan dolaşımını hızlandıracağından çatlaklara karşı koruyucu olabilir. Cildiniz hafif kızarıncaya kadar küçük uyarıcı çimdikler ile yoğurabilirsiniz. Buna ek olarak masaj, Sıcak-Soğuk su ile şok duş, düzenli egzersiz cilt ve kasların oksijenle beslenmesi, hücrelerin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Güçlü hücreler çatlamazlar. Ayrıca dengeli beslenmek ve bol su tüketmek de cildi sağlıklı bir yapıya sahip olmasında ve kendini korumasında önemli bir faktör.

Peki çizgiler belirdikten sonra ne yapılabilir?

Ciltteki çatlamalara engel olan her türlü önlem, oluşan izlerinde aynı şekilde solmasına yardımcı olur. Bu yöntemler klinik, hastane ve güzellik merkezlerinde uygulanabiliyor ve uzman doktor denetiminde yapılmaları gerekiyor.

Çatlaklara karşı yöntemler

Çatlaklar oluştuktan sonra… Ne yazık ki, oluşan çatlakları yok edecek mucize bir reçete henüz yok ve kalıcılar…. Ancak büyük ölçülerde hafifletmek ve sizi hiç rahatsız etmeyecek hale getirmek mümkün. Cildin çatlaksız halini hiç buruşturulmamış dümdüz bir dosya kağıdına benzetiyoruz.

Çatlaklara karşı uygulanacak hemen her yöntemi kesinlikle uzman doktor eşliğinde yapılması gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Doğum Sonrası Çatlaklara Engel Olunabilir mi? Doğum Sonrası Çatlaklara Engel Olunabilir mi? Doğum Sonrası Çatlaklara Engel Olunabilir mi?

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.