Doğru modeller fazlalıklarınızı gizler  17 Ağustos 2013

Doğru modeller fazlalıklarınızı gizler

Geniş Kalça

Bol kesimli kıyafetlerden kaçının. Üzerinize oturan kıyafetler sizi daha zayıf gösterecektir.

Pantolon seçerken bel kısmında pile olanlardan uzak durmalısınız. Geniş paçalı pantolonlar size uygun olacaktır. Kalçaları geniş olanların yaptığı hatalardan biri de, yanları cepli pantolonlar giyinmektir; fakat bunlar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Arka tarafında aksesuar, cep ya da desen olan pantolonlar da sizi kilolu gösterecektir.

Aşağı doğru hafif açılan ceket modellerini tercih edebilirsiniz. Kalçanızı örten uzunlukta olabilir.

Etek seçiminde ise koyu renkli, anvelop ve hafif dökümlü modelleri seçmelisiniz. Diz boyu etekler de sizin için ideal olacaktır. Ortası pilili ya da dikey dikiş detaylı modeller sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir.

Verev kesimli etekler ise size uygun değildir; çünkü bu modeller, üzerinize yapışarak kalçalarınızı ortaya çıkarır.

Geniş kalçalarınız varsa dikkati kalçalardan yukarıya çekmek çok daha doğru olacaktır. Örneğin üzerinize dekolte, desenli ya da yapışan bir bluz giyebilirsiniz. Böylece kalçalarınız ikinci plana itilmiş olur.

Elbise seçiminde ise straplez ya da ince askılı modelleri tercih edebilirsiniz.

Tuniklere de ağırlık verebilirsiniz; çünkü pantolon üzerine giyilen tunikler, fazlalıklarınızı kapatacaktır.

Büyük Göğüs

Salma Hayek gibi büyük göğüsleriniz varsa önce doğru bir sutyen seçerek işe başlamalısınız. Göğüslerinizi küçük gösterecek bir sutyenle işinizi kolaylaştıracaksınız.

Büyük göğsünüz varsa dikkati, göğüslerinizden başka bölgelere çekmek için üst kısmınıza daha basit, düz renklerde bluzlar seçmelisiniz. Derin V yaka tişörtler yerine, omuzları açıkta bırakan kayık yaka bluzlar sizin için ideal modellerdir.

Gövdenizi uzun gösterecek kıyafetler seçmelisiniz. Bunun için belinizin altında biten üstler kullanabilirsiniz.

Dikkat çekici küpeler takarsanız, dikkat göğüslerinizden yüzünüze çekilmiş olacaktır. Kalın kemerlerden kaçınmalısınız; çünkü kemerler göğüslerinizin ortaya çıkmasına neden olur.

Çok dar bluzlar, büyük göğüslüler için yanlış bir seçimdir.

Etek ya da pantolon seçiminde desenli modelleri tercih etmelisiniz. Böylece gözler göğüslere değil, aşağı tarafa odaklanır.

Göbek Bölgesi

Göbeğiniz varsa yapmanız gereken şey, dikkati göbeğinizden uzaklaştırarak, göğüslere ya da bacaklara yöneltmektir. Bunun için boynunuza gösterişli bir kolye ya da eşarp takabilir, mini etek giyerek bacaklarınızı ön planda tutabilirsiniz.

Dar paçalı pantolonlar da size göredir. Önü düz, yanlarında ya da arkasında fermuar olan modelleri giymelisiniz. Kot pantolon seçiminde ise yüksek belli modelleri tercih eebilirsiniz.

Önden büzgülü elbiseler sizin için ideal bir seçim olacaktır. Kollarınız kalınsa, yarım ya da uzun kollu modeller tam size göre. V yakalı elbiseler de sizin için doğru bir seçim. Anvelop elbiseler de belinizi olduğundan ince gösterir.

İki parçalı giyinmek sizin için daha uygundur. Etek üzerine giyindiğiniz bir bluz sizi elbiseden daha zayıf gösterir.

Polyester veya likralı kumaş elbiselerden uzak durmalısınız; çünkü bunlar hatlarınızı belli eder ve göbeğinizi gizlemeye yardımcı olmaz.

Etek seçiminde dar ve düz inen modelleri seçerseniz, dikkat aşağı kısmınıza doğru çekilir. Böylece göbeğinizle kimse ilgilenmez.

Göğüs hizasında kapanan ceketleri seçebilirsiniz.

Bel

Kalın beliniz varsa, ilk yapmanız gereken şeylerden biri, dikkati omuzlara çekmektir. Bunun için omuzlarda vatkası olan bluzları tercih edin.

İç çamaşırı olarak da korseli modelleri seçebilirsiniz. Korse belinizi olduğundan daha ince gösterir.

Özellikle koyu renkli kemerler belinizi ince gösterir. Bel hizasında bu kemerlerden kullanırsanız çok daha iyi görünürsünüz.

Elbise seçiminde bele oturan modeller, sizi daha da kalın gösterecektir. Bunun yerine, göğüs altından genişleyen elbise modellerini size daha uygun olur.

Uzun ceketler belinizi kapatmaya yardımcı olur. Bel kısmı dar olmayan ve belinizin altında biten modelleri seçebilirsiniz. Pantolon seçiminde ise düşük belli modellerden uzak durmalısınız; çünkü belinizin kalınlığı tamamen gözler önüne serilir. Koyu renk üstler ve V yakalı modeller sizin için daha uygun olacaktır.

Doğru modeller fazlalıklarınızı gizler Doğru modeller fazlalıklarınızı gizler Doğru modeller fazlalıklarınızı gizler

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.