Çocuklarda Apandisit Belirtileri  23 Ağustos 2017

Çocuklarda Apandisit Belirtileri

Çocuğunuzun sık sık karnı mı ağrıyor? Aslına bakarsanız çocuklar, karın ağrısı ile sık sık karşılaşır ve her zaman alarm vermeye gerek yoktur. Bununla birlikte, çocuğunuz karın ağrısından şikayet ederken, bir yandan yüksek ateş ve mide bulantısı da varsa, çocuğunuzu mutlaka doktora götürmelisiniz; çocuğunuzda apandisit olabilir.

Çocuklarda Apandisit Belirtileri Nelerdir? 

Çocuklarda apandisit olduğunu gösteren belirli işaretler vardır;

1. Alt Karın Bölgesinde Ağrı

Apandisit karnın sağ alt kısmında bulunduğundan, bu durumun en yaygın belirtisi, alt karın bölgesinde ağrıdır.

2. İştah kaybı

Çocuğunuz yemek vakti geldiğinde aç hissetmediğini söylüyorsa, çok fazla endişelenmeyin. Ancak bu durum bir süre devam ediyorsa ve en sevdiği yemeklere bile tepkisiz kalıyorsa, doktoruna danışmanızı öneriyoruz.

3. Yüksek Ateş

Çocuğunuzun ateşi 37.7 ile 38.8 arasındaysa, bu apandisit belirtisi olabilir. Çocuklar, enfeksiyon kaptıklarında ilk belirti, genellikle ateş yükselmesi olur.

4. Mide Bulantısı ve Kusma

Çocuklarda sık sık bulantı ve kusma her zaman iyi bir işaret değildir. Çocuğunuz bulantıdan şikayet ederse ya da kusmaya başlarsa, onu görmezden gelmeyin.

5. İdrar Yaparken Ağrı

Çocuğunuz alt karın bölgesinde ağrı yaşıyorsa; bu durum rahat idrara çıkmasını zorlaştırabilir. Bu da, apandisit belirtisi olabilir.

6. İshal

Bu belirti uzun bir süre boyunca sık sık görülüyor ve çocuğunuz artık şikayet etmeye başlıyorsa, muhtemelen tıbbi yardım gerekecektir.

7. Gaz Çıkarmakta Zorlanma

Apandisit olan çocuklar, gaz çıkarmakta sıklıkla zorlanırlar. Çocuğunuz şişkinlikten şikayet ediyorsa ve diğer apandisit belirtileri de varsa, bu durumu görmezden gelmeyin.

Çocuklarda Apandisit Belirtileri Çocuklarda Apandisit Belirtileri Çocuklarda Apandisit Belirtileri

Bu yazı yoruma kapalıdır.