Bu besinler vitamin deposu  10 Ağustos 2013

Bu besinler vitamin deposu

Şeftali

Etkili bir A vitamini ve patosyum kaynağı olan şeftali, sıcak yaz aylarında aldığınız sıvıyı dengelemek için çok faydalı.

Şeftali suyu alternatif olarak tüketebileceğiniz sıvılar arasında. Kalorisinin az oluşu kilo aldırmaması adına bir avantaj.

Karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan karpuz, vücudunuz su ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılar. Kalorisi düşüktür ve C vitamini deposudur.

Çilek

En az portakala kadar vitamine sahip olan çilek, C vitamini ihtiyacını karşılamak için çok faydalıdır. Ayrıca vanilyalı dondurmayla tüketerek yaz aylarında farklı bir lezzet yakalama imkanına da sahip olabilirsiniz.

Mısır

C vitamini açısından alabileceğiniz alternatif yiyeceklerden biride mısırdır. Farkı besinlerle olan uyumu sayesinde salatanızda, haşlayarak, kızartarak ve daha bir çok farklı şekilde değerlendirebileceğiniz bir yiyecek.

Domates

Kahvaltılarınızda ve neredeyse tüm öğünlerinizde tüketebileceğiniz domates, A ve C vitaminlerinin büyük bir bölümünü karşılayarak yaz aylarında ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamanızda yardımcı olur.

Kavun

İçerisinde zengin şekilde A ve C vitamini bulunduran kavun, gene yaz aylarında hem susuzluğunuzu hemde vitamin ihtiyacınızı karşılayacak alternatifler arasında.

Bu besinler vitamin deposu Bu besinler vitamin deposu Bu besinler vitamin deposu

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.