Bette Franke kimdir  21 Temmuz 2013

Bette Franke kimdir

Doğanın sağlık kaynağı

Bu beyaz içecek kalsiyum, D vitamini, fosfor ve kemiklerinizin ve dişlerinizin sağlıklı ve sağlam olmasını sağlayan diğer besinleri içerir. Ayrıca kan damarlarınızın ve kaslarınızın düzenli çalışmasını sağlar.

Dengeli besleyici öğeler içerir

Süt, besleyici öğeler açısından zengindir ve karbonhidrat ve protein açısından da özel bir dengeye sahiptir. Ayrıca kan basıncını da düzenler.

Güçlü kemikleriniz olmasını sağlar

Vücudunuzdaki kalsiyumun %99’u kemikleriniz ve dişlerinizdedir. Süt, güçlü kemik ve dişlere sahip olmanızı sağlar. Ayrıca birçok araştırma, sütün, kemik yoğunluğunu da arttırdığını ispatlamıştır. Bu da daha az kırık ve daha düşük kemik erimesi riski anlamına gelir.

Kalsiyum kanınızın sağlıklı kalmasını sağlar ve kaslarınızı güçlendirir

Vücudun geri kalan kalsiyumu, kaslarda, kanda ve hücrelerarası sıvıda bulunur ve kassal hareketler ve dolaşımsal faliyetler için kalsiyuma ihtiyaç duyar. İnsan vücudunu, kan dolaşımındaki kalsiyumu dengede tutabilmek için çok çabalar çünkü kandaki kalsiyum sayesinde homeostazi (dengeleşim) sağlanır. Kalsiyum kan damarlarının büzülmelerinde ve açılmalarında büyük rol oynar. Eğer kalsiyum oranı düşerse, vücut, kanda ihtiyacı olan kalsiyumu dengeleyebilmek için kemiklerden kalsiyum çekmeye başlar fakat siz, günlük besinlerinizde, yeterince kalsiyum alırsanız, hem kanınızdaki kalsiyumu, hem de kemiklerinizdeki kalsiyumu normal oranda tutar ve vücudunuzu korursunuz.

Süt içenler daha zayıf olmaya yatkındırlar

Süt tüketenlerin günlük beslenme şekli daha sağlıklıdır, bu nedenle de süt içmeyenlere göre genellikle daha zayıftırlar. Araştırmalara göre, süt içen annelerin, süt içen çocuklarının olma oranı daha fazladır ve süt, çocuklara ihtiyaçları olan besinleri verdiği gibi, birçok sağlıksız içecekten daha az kaloriye sahiptir. Ayrıca az yağlı sütler tercih ederek, alacağınız kaloriyi azaltmak da elinizdedir.

Ne oranda içilen süt faydalıdır?

Ne kadar içerseniz için süt faydalıdır ama ideali günde 1 bardaktır. 3 bardak süt ise kalsiyum ihtiyacınızın %100’ünü karşıladığı gibi, D vitamini ihtiyacınızın %75’ini karşılar ve yüksek kalitede protein, potasyum, fosfor, A vitamini ve B12 vitamini de almanızı sağlar.

Bütün bu faydalarının yanında süt, günlük sıvı (su) ihtiyacınızı da gidermenize yardımcı olur. Çünkü sütün %90’ı sudan oluşur ve 1 bardağı 80-120 kalori içerir.

Laktoza karşı reaksiyon gösteren bir vücudunuz varsa bile sütten vazgeçmeyin

Laktoz intoleransınız olabilir ama bu süt içemeyeceğiniz anlamına gelmez!

Genellikle intoleransınızın durumu, bir seferde tükettiğiniz süt ve süt ürünlerine bağlıdır. Bir kerede daha az oranda süt tükettiğiniz takdirde, semptomlarınız azalabilir hatta yok olabilir.

Ayrıca, marketlerde satılan laktozsuz sütlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Sütü günlük besin tüketiminize daha fazla eklemeniz için ipuçları:

Güne sütle başlayın; sütü, sabahları yediğiniz mısır gevreğine ekleyin. Ayrıca smoothie içmeyi seviyorsanız, smoothienize de süt ekleyebilirsiniz.

Sütü atıştırmalık olarak için; süt mükemmel bir akşam üzeri atıştırmalığıdır. Sizi doyaracağı gibi enerjinizin de yüksek olmasını sağlayacaktır.

Kahve alışkanlıklarınızı değiştirin; kahvenizi ve çayınızı sütlü içmeye başlayın.

Acıktığınızda sütle bastırın; bir partiye gitmeden önce az yağlı bir bardak süt için. Bu açlığınızı bastırır ve yiyecek ve içecek konusunda daha akıllıca seçimler yapmanızı sağlar.

Tatlı olarak süt için; aromalı sütlerle tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Egzersizden sonra içilecek mükemmel içecek süttür; araştırmalar, spordan sonra kaslarınızın tekrar kendini onarması için süt içmenizin etkili olacağınız göstermektedir.

Yatmadan önce süt için; süt, uyumanıza yardımcı olur ve uykunuzu daha kaliteli almanızı sağlar.3 Aralık 1989. Hollanda’nın kuzeyi Heemskerk’te dünyaya geliyor okyanus gözlü Bette Franke. Top modellerin geçmişinde hep okuduğumuz bir satır arası vardır: “Alışveriş yaparken keşfedilme”. Franke’de işte tam böyle oluyor. 14 yaşındayken annesiyle Amsterdam’da alışveriş yaparken büyülü dünyanın kapısı açılıyor. Ve hızla tırmanmaya başlıyor modellik merdivenlerinden…

İlk olarak Milano Moda Haftası kapsamında 2006 İlkbahar /Yaz Jil Sander defilesinin açılışını ve kapanışını yaparak başlıyor. Ve ardından adeta durdurulamıyor! Alexander McQueen, Chanel, Donna Karan, Dries Van Noten, Hermes, Givenchy, Jean Paul Gaultier, Loius Vuitton, Marc Jacobs… Buraya yazmaya sığdıramayacağım bir çok defilede prestij kabul edilen açılış- kapanış yapıyor. Moda haftalarında bir gün de birçok farklı defilede görüyoruz kendisini. Zaten yüzüne o kadar aşinayız ki derin mavi gözleri, dolgun dudakları ve 1.80 boyuyla podyumda salınışını görünce ‘işte Bette farkı’ diyoruz. Her haliyle akıllarımıza kazınıyor.

Franke’nin kariyer çizgisi sadece defilelerle sınırlı değil tabii. O aynı zamanda dünyaca ünlü markaların kampanya yüzü. Yves Saint Laurent, Bottega Veneta, Zara, Dior Eyewear, Jimmy Choo, Valentino, Oscar de la Renta bunlardan sadece biri. 2005 yılında Women’s Wear Daily tarafından Yılın Modeli seçilmiş. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlanan Vogue, Elle, Harper’s Bazaar, Marie Claire, Numero gibi dergilerin kapağını süsledi.

Bir röportajında güzelliğini yoğurt ve yulaf ezmesine, bol su içmeye ve erken uyumaya borçlu olduğunu açıklamış. Spor, hayatında her zaman ilk sıralarda yer almış ve yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi çok seviyormuş. Gündelik hayatında makyaj yapmaktan hoşlanıyor ancak taze, doğal görünmekten vazgeçemiyor. Franke’nin podyum görüntüleri yanı sıra sokak stilini çok beğeniyoruz. Her zaman cool ve alışılmışın dışında giyiniyor. Özellikle de kıskandıran upuzun bacaklarını sergileyen skinny jeanleri, mini etekleriyle çok havalı.

Bette Franke kimdir Bette Franke kimdir Bette Franke kimdir

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.