Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer?  16 Ağustos 2017

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer?

Bebeğinizin cildi kuru ve kaşınıyor mu? Dokunduğunuzda kabarcıklar mı fark ediyorsanız? Pürüzler de eşlik ediyorsa, bebeğiniz kuru ciltten muzdarip olabilir. Ancak endişelenmeyin; çünkü kuru cilt, bebekleri etkileyebilen yaygın bir durumdur. Bebeklerin cildi fazla duyarlıdır, bu nedenle kolayca kuruyup pul pul dökülebilir.

Bebeğiniz diğer bebeklerle karşılaştırıldığında çok hassas bir cilde sahip olabilir ya da belirli bir hava koşulunda durum kötüleşebilir.Bebeğinizin kuru cilt probleminden etkilenmesini önlemek ya da cilt kuruluğunu ortadan kaldırmak için aşağıdaki ipuçlarını düzenli olarak uygulamayı deneyebilirsiniz;

* Bir bebek vücut nemlendiricisi kullanın ve günde en az iki kez bu nemlendiriciyi bebeğinize uyguladığınızdan emin olun.

* Bebeğinizin ciddi bir kuru cilt sorunu olması durumunda, ilaçlı kremlerle durumu kontrol altına almak için bebeğinizin doktorundan randevu alın.

* Banyo saatinden sonra daima bebeğinizi kuruladığınızdan emin olun.

* Derinin katlandığı yerler ve nemli ve ıslak olabilecek diğer bölgeler konusunda dikkatli olun.

* Bebeğinizin uyuduğu ve genelde vakit geçirdiği odada nemlendirici kullanın. Çok fazla ses çıkarmayanı tercih ederseniz bebeğiniz rahatsız olmayacaktır.

* Bebeğiniz havuzda ya da sahilde vakit geçirdiyse, onu düzenli su kullanarak temizleyin. Yüzme havuzundaki klor ya da deniz suyu, bebeğinizin cildini kurutabilir.

* Soğuk havalarda bebeğinize eldiven ve çorap takın ve bebeğinizi uygun bir şekilde örtün.

* Bebeğinizin giysilerini temizlemek için, özellikle bebek giysileri için kullanılan bir deterjan ve yumuşatıcı kullanın.

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer? Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer? Bebeklerde Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer?

Bu yazı yoruma kapalıdır.