Bebek Odası Dekorasyonu Hazırlık Önerileri  4 Haziran 2013

Bebek Odası Dekorasyonu Hazırlık Önerileri

Yenidoğan bebeğin aileye katılacak olması heyecan ve tatlı bir telaş yaratır. Evin en güzel odası bebek için ayrılır ve sonrasında da bebeğe bir oda hazırlama telaşı başlar. Sağlıklı ve güzel bir Bebek Odası Dekorasyonu için neler yapılması gerekiyor? Anne ve Anne adayları için araştırdık.

Birbirinden güzel ve şirin Bebek odaları arasından seçim yapmak oldukça zordur. Peki ideal bir Bebek Odası dekorasyonu var mı? Bebekler için oda seçimi yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Anne ve Anne adaylarının merak ettiği bu hassas konuyla ilgili Kadıköy Şifa Ataşehir hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ceyda Ekiz Anneler için anlatıyor…

Öncelikle evde uygun bir oda seçimi yapılmalı. Oda seçiminde öncelikle aydınlık, yani uygun ışık alabilen, kolay havalandırılan, emniyetli oyun oynayabileceği, bebeğin yürümeye başladıktan sonra da rahat hareket edebileceği yeterli alanı olan bir oda olması gereklidir. Genelde güneye bakan, etrafında binalar ve apartmanlar olmayan odalar yazın oldukça sıcak olduğu için, tam kuzey odaları ise kışın soğuk ve az güneş aldıkları için tercih edilmemeye özen gösterilmelidir. Batı ve doğu arasında da tercih sabah güneşi alması nedeniyle doğudan yana. Kuzey doğu ve kuzey batı cepheleri de öncelikli tercih edilmesi gerekenler.

Duvar renkleri de Bebekler için sakinleştirici etkisi sebebiyle pembe, mavi, lila, yeşil, turuncu gibi renklerin pastel tonlarının ağırlıklı olarak tercih edilip kullanılması, kırmızı gibi bebeklerin sevdiği renklerin küçük objeler halinde eklenmesi de öneriliyor. Çok parlak olmayan ışık kaynakları daha çok yanlardan ışık verecek şekilde yerleştirilmeli, gece için de uygun bir gece lambası tercih edilmeli.

Bebek Odası Dekorasyonu Hazırlık Önerileri Bebek Odası Dekorasyonu Hazırlık Önerileri Bebek Odası Dekorasyonu Hazırlık Önerileri

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.