Bayramda misafirlerinize kolonya  8 Ağustos 2013

Bayramda misafirlerinize kolonya

Düşük kalitede veya sağlıklı koşullarda üretimi gerçekleşmeyen kolonya kullanımının, tüketicilerde telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir ve sağlık açısından büyük riskler taşıyabilir. Özellikle metil alkol ile üretilen kolonyaların görme bozukluklarına, hatta körlüğe yol açabilir, sağlıksız koşullarda ve düşük kalitede üretilmiş kolonyaların, ciddi solunum sistemi rahatsızlıklarına ve egzama gibi cilt hastalıklarına, koku alma duyularını hasara uğratması gibi, geri dönüşü mümkün olmayan sağlık problemlerine neden olabilir.

Uzmanlardan öneri:

”Tüketicilerin kolonya alırken görünüşü berrak, bulanık olmayan, içerisinde tortu ve yabancı madde bulunmayan, kendine özgü hoş bir kokuda olan kolonyaları tercih etmesini öneriyoruz. Kolonya üretiminde temel ham madde etil alkoldür. Merdiven altı diye tabir edilen üreticilerin ucuz olması dolayısıyla zaman zaman kolonya üretiminde metil alkol kullandığı bilinmektedir. Metil alkolün insan sağlığı için çok büyük zararları mevcuttur. Bu nedenle tüketiciler, üretici firması belli olmayan, açıkta satılan kolonyaları almamaya dikkat etmelidir.”

”Ürün bileşim oranlarının doğru saptanması ve sonucunda oluşan karışımın homojen olması iyi bir kolonya üretiminde gerekli olan temel şartlardandır. Kaliteli bir kolonya, kokusunun taze olup olmadığına ve berraklığına bakılarak anlaşılabilir. Bu iyi bir kolonya seçiminde göz önünde bulundurulması gereken başlıca özelliktir. Ancak sanıyoruz ki tüketici açısından en etkin ve sağlıklı çözüm üretici firması belli olan markalı ürünlerin kullanılmasıdır. Limon kolonyasında 80 derece alkol, diğer kokulu kolonyalarda ise 60-70 derece alkol kullanılmalıdır.”

Bayramda misafirlerinize kolonya Bayramda misafirlerinize kolonya Bayramda misafirlerinize kolonya

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.