Banyonuzu dekore etmenin farklı yolları  14 Temmuz 2013

Banyonuzu dekore etmenin farklı yolları

Rahat, şık ve fonksiyonel bir banyo oluşturmanız, kolay ve ucuz olabilir.

Banyolar, evin içindeki önemli odalardan biridir. Genellikle evin en küçük alanlardan biri olmasına rağmen, dekorasyonun ihmal edilmemesi gereken en önemli yerlerden biridir. Rahat, şık ve fonksiyonel bir banyo oluşturmanız, kolay ve ucuz olabilir. Aynı zamanda birbirinden güzel çeşitlerle banyonuzu dekore etmeniz kolay olacaktır.

Boya Renkleri

Boya, önemli ölçüde odanızın görünüşünü değiştirir ve banyo dekorasyonuna başlamak için başvurulan en kolay yollardan biridir. Banyolar, genellikle evin sürekli oturduğunuz alanlarından uzakta ve gizli kaldığı için sevdiğiniz renkleri kullanmanız çok önemlidir. Parlak veya dramatik renkler, evin diğer kısımlarında şok edici olabilir ama banyoda kullanıldığı zaman iyi bir görünüm sağlayabilir.
Banyo duvarlarının rengini seçerken en nötr rengi beğenmiş olsanız da, tek bir parlak ya da dramatik renk ile bir duvarı kullanmanız iyi bir fikir olabilir. Çünkü nötr renkler hemen hemen her şeyle iyi gider ve banyonuzun tasarımı ya da dekorasyonu hakkında fikriniz değişirse, bu renklerin üzerinde oynamak çok daha kolay olacaktır.

Modern tarza sahip odalar, temiz, beyaz ya da gri gibi nötr renkler ile boyalı olmalıdır. Country tarzı istiyorsanız mavi, pembe, sarı, kahverengi gibi yumuşak ve sessiz tonları tercih etmelisiniz. Geleneksel tarz içinse önerilen renkler, nötr renkler ve mücevher tonları gibi sınıflandırmalarla değişmektedir.

Aksesuarlar

Banyonuza basit bir aksesuar eklemek, banyonuzu dekore etmenin diğer kolay yollarından biridir. Bir banyo, duş perdeleri, halılar, aynalar, pencere kaplamaları, sanat eserleri, çöp kutusu, diş fırçası aksesuarları gibi şeylerle süslendiği zaman büyük bir fark yaratabilir. Banyo aksesuarları, banyo tasarım bütünlüğünün sağlanması açısından çoğunlukla set halinde satılmaktadır.

Sınırlı bir bütçe ile banyoda çalışma yapmak, banyonuza yeni bir havlu satın alıp onu kullanarak dekore etmeniz kadar basit olabilir. Renkli ve desenli havlularla sıkıcı bir banyoyu anında neşelendirebilirsiniz. Üstelik bunun için az miktarda para harcamanız yeterli olacaktır.

Modern bir tarza sahip olan banyoların geometrik şekilli ve krom veya paslanmaz çelik yüzey özelliği olabilir. Country tarzı aksesuarlarda genellikle çiçek, kareli veya çizgili yüzey özelliği olabilir. Geleneksel tarzda ki aksesuarlar ise sade görünüşlü, daha resmi çizgileriyle country tarzına benzemektedir.

Bitki ve Çiçek

Bitki ve çiçekler, banyonuzda çok güzel bir dekor olacaktır, aynı zamanda bakım konusunda ve elde etmek konusunda zorluk çekmeyeceksiniz. Bitki ve çiçekler banyo tasarımı için doğal güzellik sunar, rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle bu küçük alanı huzurlu bir alan haline getirebilirsiniz. Güzel ve işlevsel bitki olarak, aloe vera kullanabilirsiniz.

Banyonuzu dekore etmenin farklı yolları Banyonuzu dekore etmenin farklı yolları Banyonuzu dekore etmenin farklı yolları

Anne Portal Yorum

Sizde bu siteye giriş yapabilir ve yorum yazabilirsiniz.