Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler  24 Ağustos 2017

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne sütünü arttırmaya geçmeden önce, öncelikle gerçekten düşük bir süt miktarı ile uğraşıyor olup olmadığınızı değerlendirmek önemlidir. Bazen anneler, normal emzirme miktarını, bebekleri için yetersiz bir süt kaynağı olarak algılayabilirler. Gerçekten sütünüzün az olduğunu belirlerseniz, sorunu gidermek için besinlerden yardım alabilirsiniz. Sütünüzü artırmak için ne yemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, listemizde anne sütünü arttıran yiyecekleri listeledik…

1. Su

Su teknik olarak bir besin olmasa da, yeterli miktarda süt kaynağına sahip olmayı sağlamanın en iyi kaynağıdır. Günde 8 bardak su tüketimi, mutlak bir zorunluluktur. Emzirme yolculuğunuzun ilk evrelerinde, yanınızda her daim bir şişe su bulundurmalısınız.

2. Yulaf

Yulaf, anne sütünü arttırmak için harika bir seçimdir. İster kahvaltıda yulafı sütle pişirebilir, isterseniz ara öğünde yoğurda serpiştirebilirsiniz. Yulaf ezmesi, kolesterolü düşürmek ve kan basıncını düzenlemek gibi faydalarının yanı sıra, sütünüzü arttırmaya da yardımcı olur.

3. Kurabiye

Tabi her kurabiye değil, özel süt arttırıcı kurabiyeleri tercih etmelisiniz. Evde kendiniz de süt arttırıcı kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. İnternette birçok farklı tarif mevcut.

4. Sarımsak

Yemeklerinize sarımsak eklemek hoş bir aroma eklemekle kalmaz, aynı zamanda sütünüzü de arttırır. Anne sütünü arttırmak için sarımsak, emziren anneler tarafından yüzyıllardır kullanılıyor.

5. Havuç

Beta- karotenle dolu olan havuç, sağlıklı bir karbonhidrat kaynağıdır, aynı zamanda potasyum yönünden de zengindir.

6. Susam

Susam, lezzetlidir ve hemen hepimiz onu severiz. Simitte, hamburger ekmeğinde ve daha birçok yemekte karşımıza çıkan susam, anne sütünü arttıran besinler arasında da yerini alıyor.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Bu yazı yoruma kapalıdır.