Angelina Jolie sayesinde  22 Ağustos 2013

Angelina Jolie sayesinde

Dünyaca ünlü aktris Angelina Jolie’nin doktoru Kristi Funk, güzel oyuncunun kanser riski dolayısıyla iki memesini aldırması hakkında konuştu. Funk, Amerikan Los Angeles Magazine dergisine verdiği röportajda, Jolie’nin geçirdiği operasyonun kamuoyunu meme kanseri hakkında nasıl bilinçlendirdiğinden bahsetti.

DÜNYANIN EN GÜZELİ

Dr. Funk, Oscarlı oyuncunun dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğunu söyledi “Onun gibi birinin kadınlık ve çeliciliğin sembolü olan göğüslerini aldırması, ‘Neden böyle bir şey yaptı?’ sorusunu akıllara getirdi” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ BRAD

Jolie gibi ünlülerin tüm dünyanın gözü önünde yaşadığını söyleyen Funk, hayatıyla ve hayırseverliğiyle herkese örnek olmayı başardığını da sözlerine ekledi. Funk, “Angelina sayesinde 70 bin kadın ameliyat oldu. Kanser riskini ortadan kaldırdı” dedi. Yıldız oyuncunun en büyük destekçisinin ise kocası Brad Pitt olduğunu belirtti.

* 37 yaşındaki Jolie, nisan ayında yüksek kanser riski dolayısıyla göğüslerini aldırmış, mayıs ayında da bu operasyonunu dünyaya duyurmuştu.

NORMALE DÖNÜŞ

Türkiye “normale” dönüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanması gündeme gelen sezaryende düşüş başladı. Bu yılki doğumların yüzde 41’i normal, yüzde 58’i ise sezaryen yöntemiyle gerçekleşti. Sezaryen doğum en çok Adana, Antalya, Osmaniye, Samsun, Trabzon, Ankara, Tekirdağ, Bursa, Batman, Gaziantep ve İstanbul’da yapıldı.

Angelina Jolie sayesinde Angelina Jolie sayesinde Angelina Jolie sayesinde

Bu yazı yoruma kapalıdır.